A u Njujorku – norveški huk (VIDEO)

Norvežani su overili plasman u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva pobedom nad Senegalom (3-2) i proslavili trijumf na sebi svojstven način. Holand i saigrači su zajedno sa desetinama hiljada navijača imitirali vikinško veslanje i poslali lepu poruku u svet.

Svetsko prvenstvo promocijan baner

Za bubnjem je bio kapiten Martin Edegor, a na travi – kompletan ostatak tima. Sa osmesima na licima. Pošteno je reći da prvi nastup Norveške na Mundijalu u ovom veku prolazi kako se samo poželeti može.

Nakon ubedljive pobede nad Irakom, Sulbakenov tim je savladao Senegal nakon velike borbe i sada je u situaciji da ima obezbeđen plasman u nokaut fazu i da u direktnom susretu sa Francuskom odlučuje o prvom mestu.

Erling Holand došao je do nova dva gola i postao tek šesti fudbaler u istoriji Svetskog šampionata koji je zatresao mrežu 2+ puta na svoja prva dva meča. Žist Fonten je 1958. dao pet pogodaka u prve dve utakmice, a napadač Mančester sitija je stao na četiri. U ovom veku to je još pošlo za rukom samo Hariju Kejnu.

Poslednji dueli grupe I igraju se u petak, 26. juna, od 21:00 po srednjoevropskom vremenu.