Zvanično: Ajzea Kenan napustio Crvenu zvezdu

Ajzea Kenan više nije košarkaš Crvene zvezde, potvrdio je klub sa Malog Kalemegdana.

Američkom beku istekao je dvogodišnji ugovor koji je potpisao po dolasku u Beograd tokom leta 2024. godine, pa je saradnja dve strane zvanično završena.

Svetsko prvenstvo promocijan baner

Kenan je za dve sezone u crveno-belom dresu odigrao ukupno 73 utakmice i postigao 703 poena, dok je sa ekipom osvojio Kup Radivoja Koraća.

„KK Crvena zvezda želi Ajzei Kenanu mnogo zdravlja, sreće i sportskih uspeha u nastavku karijere“, navedeno je u oproštajnoj poruci kluba.

Iskusni Amerikanac stigao je na Mali Kalemegdan iz Olimpijakosa kao jedno od najzvučnijih pojačanja, ali njegov period u Beogradu obeležile su velike oscilacije.

Na pojedinim utakmicama pokazivao je kvalitet, preuzimao odgovornost i bio jedan od glavnih napadačkih aduta, dok u drugim periodima nije uspevao da pronađe kontinuitet koji se od njega očekivao.

Posebno velika očekivanja postojala su pred prethodnu sezonu, kada je trebalo da dobije važniju i stabilniju ulogu u timu.

Ipak, planove je poremetila teška povreda ligamenata koju je doživeo na samom početku takmičarske godine.

Zbog povrede je propustio čitavu sezonu, dok je najveći deo rehabilitacije proveo u Sjedinjenim Američkim Državama.

Po isteku ugovora doneta je odluka da saradnja ne bude nastavljena, pa će Kenan novu sredinu potražiti kao slobodan igrač.

Njegovim odlaskom Crvena zvezda nastavlja promene u sastavu pred početak novog projekta pod vođstvom Ibona Navara.