Tek što je reprezentacija Češke završila učešće na Mundijalu sa jednim jedinim osvojenim bodom, zadesio ju je novi šok. Njen najbolji igrač, Patrik Šik, objavio je odlazak u reprezentativnu penziju!

30-ogodišnji napadač Bajera iz Leverkuzena bio je pod ozbiljnom paljbom medija, ali i bivših igrača poput Vladimira Šmicera. Ofanzivac se na mnogo načina utopio u sivilo kompletnog tima i turnir završio bez konkretnog učinka.
Deluje da mu je kritika dosta i da je zato odlučio da se oprosti od reprezentativnog dresa. Jer, kako drugačije objasniti odluku da prestane sa igrama za Češku sa svega 30 godina?
Česi su jedno od najvećih razočarenja ovogodišnjeg Svetskog prvenstva. Na turnir su i ušli na mala vrata, nakon pobeda protiv Crne gore, Gibraltara i Farskih ostrva, a zatim Republike Irske i Danske, i to na penale. Deluje da su svi problemi unutar nacionalnog tima ogoljeni na ovom šampionatu.
Dobar deo češke javnosti nije dobro reagovao na ovu vest, pa traže ostavke u savezu, ali i na klupi samog tima. Izgleda da je Miroslav Koubek istrošio kredite i da ljubitelji fudbala u ovoj državi žele da vide promenu.

Od 2021. u sportskoj analitici. Iskustvo iz 11 sportova, s naglaskom na fudbal, tenis, odbojku i hokej na travi. Od malena veliki ljubitelj fudbala, posebno engleskog i švedskog. Govori četiri jezika.




