Ništa od Zvezde? Larkin ne želi da napusti Istanbul

Šejn Larkin dodatno je udaljio mogućnost prelaska u Crvenu zvezdu, pošto je emotivnim rečima govorio o životu u Turskoj i želji da nastavi da bude deo tamošnje zajednice.

Američki plejmejker mogao bi ovog leta da završi višegodišnju epizodu u Anadolu Efesu, ali prema informacijama iz Turske nema nameru da napusti Istanbul. Kao najrealnija naredna destinacija pominje se Fenerbahče.

Svetsko prvenstvo promocijan baner

Posle veoma turbulentne sezone Efesa, tokom koje je Larkin imao i problema sa povredama, pojavile su se najave njegovog odlaska iz kluba.

U tom trenutku kao jedan od zainteresovanih timova pomenuta je Crvena zvezda, koja je navodno bila spremna da pokrije polovinu njegovog ugovora, dok bi preostali deo nastavili da isplaćuju Turci.

Ipak, ubrzo su stigle informacije da Larkin ne želi da napusti zemlju u kojoj je proveo prethodnih osam godina.

Takav stav indirektno je potvrdio i sam košarkaš tokom gostovanja u emisiji Off the ReCourt, govoreći o tome koliko je Turska uticala na njegov život i karijeru.

Larkin je istakao da mu je ta zemlja pružila mnogo više od košarke, promenivši njegov pogled na svet, način razmišljanja i životne ciljeve.

Kako je objasnio, upravo zbog svega što je dobio oseća potrebu da ostavi trag i uzvrati zajednici koja ga je prihvatila.

Amerikanac je priznao da mnogi stranci tek po dolasku shvate koliko Turska ima da ponudi, kao i da je i sam bio iznenađen kada se preselio u Istanbul.

Posebno je izdvojio strast ljudi, osećaj pripadnosti i način na koji se međusobno podržavaju, zbog čega bi mu bilo teško da ode bez pokušaja da zemlji vrati makar deo onoga što mu je pružila.

Larkin je tokom osam godina u dresu Anadolu Efesa postao jedna od najvećih zvezda evropske košarke i osvojio dve titule Evrolige.

U međuvremenu je dobio i tursko državljanstvo, a nastupao je i za nacionalni tim te zemlje.

Poručio je da mu je cilj da svojim radom utiče na živote dece i ljudi u Turskoj, kao i da ne želi da jednog dana ode uz osećaj da je samo koristio ono što mu je zemlja pružila.

Na kraju je Tursku nazvao svojim drugim domom, istakavši da se nigde drugde nije osećao toliko prihvaćeno, poželjno i slobodno.

Takve reči predstavljaju snažan signal da dolazak u Crvenu zvezdu nije realna opcija, dok se kao najizgledniji rasplet i dalje pominje prelazak iz Efesa u Fenerbahče.